REZERVASYON

Hikayemiz

Hikayemiz, bir deli adam Mazhar Murtezaoğlu ile başlıyor. Günümüzde kayak turizmi deyince akla ilk gelen Kartalkaya’yı Kartalkaya yapan Mazhar Murtezaoğlu’nun hikayesiyle başlıyor Grand Kartal Otel’in de hikayesi...

Aslen Rizeli olan Mazhar Murtezaoğlu, orman mühendisiyken 1960’ta Bolu’ya gelmiş. Bolu Dağı’nda o zamanki adıyla Bolu Dağı Kantini’ni kurmuş. Yol kenarı tesislerine lezzetli yemekleri ve tertemiz servisiyle bambaşka bir boyut getirmiş. Daha sonra Varan Tesisleri olarak adını duyuran restoranın domates çorbası, tostu ve dağ çileği reçeli o günlerde oraya uğramış herkesin hafızasında yer edinmiş.

Daha sonra yine Bolu Dağı’nda Ankara-İstanbul arasında Koru Otel’i yapmış Mazhar Murtezaoğlu. Daha sonraki senelerde İsviçre’ye giden Mazhar Murtezaoğlu Türkiye’deki dağlarda da kış turizminin yaşatılabileceğini düşünmüş. Bolu’ya döndüğünde Kartalkaya’yı gözüne kestirmiş.

Buraya kayak merkezi kuracağını söyleyen Mazhar Murtezaoğlu hakkında o dönemde çevresindekiler “Bu adam delirmiş” demişler. Yolu, suyu, elektriği, hiçbir şeyi olmayan bir dağ başının bir kayak merkezi haline gelebilmesine imkan vermemiş o dönemde hiç kimse. Önce Kartal Otel ve daha sonrasında Grand Kartal Otel’i yapan Mazhar Murtezaoğlu, çevresinde o dönemde kendisine gülen herkesi utandırdı. Günümüzde, Türkiye’de kış turizminin en iddiali ismi Kartalkaya… O deli adam sayesinde günümüzde hem Türkiye’den hem yurtdışından binlerce kayakçı ve snowboardcu kış mevsiminin keyfini Kartalkaya’da çıkarıyor.

Grand Kartal Otel’den sonra Mazhar Murtezaoğlu’nun kızı ve damadı yine Bolu’da, Karacasu beldesindeki 300 dönümlük bir meşe ormanı içinde yaptıkları yeni otelleri 5 yıldızlı GAZELLE RESORT & SPA ile Türkiye’nin en kapsamlı spa otelini 2012 yılında hizmete açmış bulunmaktalar.

Aileler için birebir olan Grand Kartal Otel’de hem ebeveynlerin hem de çocukların keyifli ve rahat vakit geçirebilmeleri için her detay düşünüldü. Bebekli ve çocuklu aileler için kayak tatili artık çok daha konforlu!

09:00-22:00 saatleri arasında açık olan Çocuk Kulübü’nde 6-12 yaş arası çocuklar oyun öğretmenleri eşliğinde eğlenceli oyunlar, çocuk filmleri ve el işi gibi aktivitelerle vakit geçirebiliyor. 3-6 yaş arası çocuklar da ebeveynleri eşliğinde Çocuk Kulübü’nde oyunlar oynayabiliyor.

Bebekli aileler için de her türlü konforu düşündük... Bebek bakım odası, bebek büfesi ve bebekli ailelerin tatilini kolaylaştıracak her türlü hizmet mevcut.